پزشک آنلاینوالدینی که سن نوزادشان کمتر از یک ماه است و به علت زردی ,عفونت و یا ... لازم است در بیمارستان بستری بشود و تمایل دارند پزشک معالج نوزادشان دکترعادل حیدری نژاد باشد , می توانند با مراجعه به بخش ان آی سی یو بیمارستان تریتا , درخواست خود را مطرح کنند تا بعد از هماهنگی , نوزاد آن ها در سرویس درمانی دکتر حیدری نژاد بستری بشود .

آدرس : تهران: بزرگراه همت غرب،بعد از تقاطع بزرگراه آزادگان , بیمارستان تریتا

چه کسي ميداند فيوز چيست؟

چه کسي ميداند فيوز چيست؟

ویرایش: 1397/5/10
نویسنده: m

 همه شما حتما با نام فيوز آشنايي داريد.مواقعي که برق منزل شما ناگهان قطع مي شود مي گوييد فيوز پريده است.

در سيستم هاي الکتريکي و الکترونيکي يک قطعه به نام فيوز وجود دارد تا در صورت نوسانات ولتاژ وسايل برقي شما را از مدار خارج مي کند تا از سوختن آن ها و تحميل هزينه هاي گزاف به شما جلوگيري کند.پس فکر مي کنم که فيوز چيز خوبي باشد.

حالا اجازه بدهيد تا شما را با ساختمان بسيار ساده فيوز آشنا کنم. فيوز چيزي نيست جز يک رشته سيم بسيار نازک.در صورتي که ولتاژ از يک حدي بالاتر برود با گرم شدن سيم فيوز به يک نقطه اي مي رسد که در اثر حرارت سيم پاره مي شود و از انتقال برق جلوگيري مي شود به همين راحتي.پس باز هم فکر مي کنم که پاره شدن سيم در موقع لزوم چيز بدي نباشد.

حالا فکر کنيد يک آدم متفکري پيدا بشود و فيوزي بسازد با سيم بسيار قطور که هيچگاه پاره نشود!!!! چه اتفاقي مي افتد فيوزي که سيم آن در موقع لزوم پاره نشود که ديگر فيوز نيست.

مي خواهم نظرتان را به نکته اي جلب کنم که مي دانم تا به حال هرگز به آن دقت نکره بوديد. همه شما بارها دچار ترشحات بيني چشم ها اسهال و... شده ايد. هر بار که به  پزشک مراجعه کرده ايد احتمالا تشخيص هاي زير را براي شما داده اند. آلرژي عفونت ويروسي اسهال ويروسي اسهال ميکروبي و ...

تمامي اين ترشحات که گهگاه اتفاق مي افتد در واقع به نوعي حکم همان فيوز را دارد که نيروي حيات شما در مواقع لازم از آن براي مهار کردن فشار بيماري داخلي(بيماري هاي هوميوپاتيک) استفاده مي کند. براي همين هم هست که مي گوييم استفاده از داروهاي خشک کننده ترشحات مثل آنتي هيستامين ها ,داروهاي ضد اسهال , کورتون(دگزامتازون ) و امثال اين ها مشکلات بيماران را بيشتر مي کند .

 

شايد در کوتاه مدت باعث بهبودي شما بشود ولي بدنبال آن مسايل بعدي بوقوع مي پيوندد که اين ها از نگاه تيز بين يک مشاهده گر دقيق(هوميوپات) بدور نمي ماند.ولي متاسفانه عده اي البته قليل از همکاران به صرف مشاهده علايم سرماخوردگي و يا ... سريعا بيمار را به انواع دارو(از جمله کورتون  مي بندد تا به فکر خودشان بيمار راضي از مطب بيرون برود و مجدد به آن ها مراجعه کند که البته شايد بشود اين را نوعي خودخواهي بحساب آورد يا شايد نوعي ناآگاهي.

اجازه بدهيد توجه شما را در اين جا به بعضي از بيماري هاي طب رايج بيندازم که مطابق کتب رفرانس ردپايي از يک بيماري ويروسي در آن ها مشاهده شده است مثل Transverse myelitis,Optic Neuritis,Guillain Barre syndrome,Acute encephalitis,Transient synovitis  و ......

لزومي ندارد شما بدانيد اين ها چيستند و چه علايمي دارند فقط بدانيد که تحقيقات نشان داده است که در بيشتر موارد ردپايي از علايم يک عفونت ويروسي حدود دو هفته قبل از شروع علايم در آن ها شناسايي شده است.

 

از ديدگاه هوميوپاتي در واقع آن عده اي دچار مشکل شده اند که ترشحات يا همان فيوز را سرکوب کرده اند و در نتيجه بيماري را به لايه هاي عمقي تر وارد کرده اند.

بعد از 26 سال طبابت و ويزيت هزاران بيمار بالغ و کودک به جرات مي توانم بگويم که آن هايي که دارو کم تر و عاقلانه تر مصرف کرده يا نکرده اند کمتر دچار عوارض شده ا ند مطلبي که احيانا شما هم با آن موافق هستيد.

بنابر اين درمان هوميوپاتي موارد حاد به جاي استفاده از دارو هاي سرکوب کننده به راحتي مي تواند از پيدايش عوارض ناگوار در آينده جلوگيري کند.فقط گذشت زمان مي تواند همه چيز را ثابت کند.همانطوري که پيشرفت هاي زيادي که امروز شاهد آن هستيم يک روز در حد خيالات و بلکه ديوانگي  بشمار مي رفته است.           

 

نتیجه تصویری برای در باره ما

 

                                منبع: پزشک آنلاین –وب سایت رسمی دکترعادل حیدری نژاد
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چه کسي ميداند فيوز چيست؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سیستم ایمنی ، تقویت سیستم ایمنی ، تکامل سیستم ایمنی ، ارتقا سیستم ایمنی ، فیوز