پزشک آنلاینچنانچه فرزند بیماری دارید که دچار مشکلاتی شده و علیرغم مراجعات مکرر و صرف هزینه های بسیار, سایر همکاران متخصص اطفال تاکنون نتوانسته اند بیماری وی را تشخیص بدهند مشاوره پزشکی با دکتر عادل حیدری نژاد می تواند به سود شما باشد.

مشاوره تخصصي کودکان با دکتر عادل حيدري نژاد

درهوميوپاتي بدن به هفت لايه تقسيم بندي مي شود !

درهوميوپاتي بدن به هفت لايه تقسيم بندي مي شود !

ویرایش: 1397/5/10
نویسنده: m
درهوميوپاتي بدن به هفت لايه تقسيم بندي مي شود .        مطابق علم جنين شناسي اندام ها و جوارح بدن حاصل تقسيم سلولي جنين اوليه به سه لايه اصلي اکتودرم ,مزودرم و آندودرم مي باشند.

هر کدام از اين لايه هاي اصلي بعدا در اثر تقسيمات سلولي اعضاي خاصي را مي سازند مثلا پوست از اکتودرم ,   مجاري تنفسي فوقاني و روده ها از آندودرم  , ريه ها و قلب و عروق از مزودرم و غدد درون ريز از نورواکتودرم ساخته مي شوند .

در هوميوپاتي اعتقاد بر اين است که اگر بيماري اصولي درمان نشود سرکوب مي شود و به لايه هاي مهم تر وعميق تر وارد مي شود. مثلا اگزماي کودکي مربوط به لايه پوست , در اثر عدم مداواي صحيح تبديل به آسم و گرفتاری ریه مي شود یعنی بیماری عمیق تر .  به همین شکل درمان غيرهوميوپاتي فشار خون بالا تبديل به ديابت و کم کاري غده تيروئيد که عمقی تر است مي شود.    

ما در فيلد کلينيک و بیمارستان مکرر با مواردي سرو کار داريم که مثلا بيماري اوليه فردي روماتيسم مفصلي بوده است ولي به دليل درمان سرکوب گر بعدها دچار ام اس و يا حملات اضطراب و افسردگي شده است.  

در دوران کودکي بيماري ها عمدتا به پوست (لايه يک ) مربوط مي شوند ,به همين دليل است که گرفتاري هاي پوستي در اين سنين شايع است مثل سرخک , سرخجه , آبله مرغان ,  تب خال ,  اگزماي شيرخوارگي , روزئولا و ... در سنين نوجواني بيشتر بيماري هاي سيستم عضلاني اسکلتي را مي بينيم یعنی لايه سوم . در سنين ميانسالي بيشتر بيماري هاي قلبي و عروقي (گرفتاري لايه چهارم) و ... که  همه اين ها نتيجه سرکوب درماني است .

درماني صحيح و غير سرکوب گرانه است که دو مشخصه اصلي داشته باشد :

بعد از درمان بيمار احساس خوب بودن از درون و نيز افزايش انرژي داشته باشد .

بدنبال درمان ,بيماري از لايه هاي عميق تر به لايه هاي سطحي تر برسد .مثلا بدنبال درمان آسم دچار ضايعات پوستي بشود و يا مثلا بدنبال درمان فشار خون بالا دچارعلايم تنفسي بشود(Down Grading) . و هر چيزي که  برعکس اين باشد  نشانه سرکوب است مثال درمان فشار خون بالا يا عمل قلب باز و دچار شدن به ديابت و يا علايم روحي رواني (ترس اضطراب شک و بدبيني و ...) .


منبع: پزشک آنلاین –وب سایت رسمی دکترعادل حیدری نژاد
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره درهوميوپاتي بدن به هفت لايه تقسيم بندي مي شود ! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: هومیوپاتی ، طب هومیوپاتی ، سرکوب درمانی ، لایه های بیماری ، لایه های هومیوپاتی ،