پزشک آنلاینوالدینی که سن نوزادشان کمتر از یک ماه است و به علت زردی ,عفونت و یا ... لازم است در بیمارستان بستری بشود و تمایل دارند پزشک معالج نوزادشان دکترعادل حیدری نژاد باشد , می توانند با مراجعه به بخش ان آی سی یو بیمارستان تریتا , درخواست خود را مطرح کنند تا بعد از هماهنگی , نوزاد آن ها در سرویس درمانی دکتر حیدری نژاد بستری بشود .

آدرس : تهران: بزرگراه همت غرب،بعد از تقاطع بزرگراه آزادگان , بیمارستان تریتا

نيروي حيات از ديدگاه علم امروزي

نيروي حيات از ديدگاه علم امروزي

ویرایش: 1397/7/11
نویسنده: m

در طول قرون متمادي فيلسوف ها و درمان گران معتقد بودند نيروي حياتي خردمند، نيرومند و ويژه‌اي وجود دارد كه بر فرآيندهاي پيچيده بسياري درسلامتي و بيماري حاكم است. براي آنها آشكار بود كه نيرويي وجود دارد كه به كالبد انسان جان مي بخشد  چرا كه ارگانيسم انسان بيش از مجموعه‌اي از اجزا فيزيكي است.

نيروهاي جان بخش در زمان تشكيل نطفه وارد ارگانيسم شده و تمام عملكردهاي حياتي را هدايت مي كنند و در نهايت به هنگام مرگ آن را ترك مي كنند. نظريه نيروي حياتي در سراسر تاريخ توسط نويسندگان صاحب نام توصيف شده است.پاراسلسوس پزشك و كيمياگر دوره رنسانس گزارش مي دهد كه اين انرژي از فردي به فرد ديگر تابش مي يابد و مي تواند در فواصل خاصي عمل كند. او اعتقاد داشت كه اين انرژي جسم را پاكسازي كرده و سلامت را حفظ مي‌كند و يا اينكه مي تواند بدن را سمي ساخته و آن را بيمار كند.

دكتر فون هلمونت پزشك و شيميدان بلژيكي قرن هفدهم اعتقاد داشت اين انرژي فرد را قادر مي‌سازد   در يك مسافت خاص فرد ديگر را تحت تاثير قرار دهد. شيميدان معروف آلماني، بارون ون را يشنباخ معتقد بود اين انرژي را مي توان ذخيره كرد و به وسيله آن مواد را باردار نمود. يك پزشك پولينزيابي اهل  هانا  كه براي رايشنباخ ناآشنا بود نيز معتقد بود انرژي حياتي مي تواند از يك شخص به يك شي منتقل  شود. نيروي حياتي جريان موثر و با نفوذ است كه تمامي جنبه هاي زندگي ارگانيسم را جهت مي دهد.

 سبب سازگاري با عوامل محيط زيست است، به حيات احساسي - عاطفي فرد جان مي بخشد و آفريننده افكار و خلاقيت بوده،الهامات روحي را هدايت مي كند. در حقيقت مكتب حياتگرايي معتقد است

كه اين نيروي حياتي، فرد را با وحدت نمايي كائنات مرتبط مي سازد.آن جنبه از نيروي حياتي كه در بيماري تعادل را برقرار مي سازد مكانيسم دفاعي ناميده مي شود. مكانيسم  دفاعي بخش مكمل نيروي حياتي است.

مكانيسم دفاعي بر سطوح ذهني و احساسي- عاطفي نيز به طور كاملا سيستماتيك و منظم عمل  مي كند. عملکردهاي آن كه در تماميتي منسجم و به هم پيوسته است، همواره ارگانيسم را از طريق  بهترين شيوه هاي ممكن در هر لحظه حمايت مي كند. مكانيسم دفاعي تا جاي ممكن، حمايت از طبقات دروني، متعالي و روحاني ارگانيسم، در برابر پيشرفت بيماري است.منبع: پزشک آنلاین –وب سایت رسمی دکترعادل حیدری نژاد
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره نيروي حيات از ديدگاه علم امروزي نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: نیروی حیات ، نیروی حیاتی ، vital force