پزشک آنلاینوالدینی که سن نوزادشان کمتر از یک ماه است و به علت زردی ,عفونت و یا ... لازم است در بیمارستان بستری بشود و تمایل دارند پزشک معالج نوزادشان دکترعادل حیدری نژاد باشد , می توانند با مراجعه به بخش ان آی سی یو بیمارستان تریتا , درخواست خود را مطرح کنند تا بعد از هماهنگی , نوزاد آن ها در سرویس درمانی دکتر حیدری نژاد بستری بشود .

آدرس : تهران: بزرگراه همت غرب،بعد از تقاطع بزرگراه آزادگان , بیمارستان تریتا

دولت انگلیس در حال بررسی طرح ممنوع کردن هومیوپاتی !

دولت انگلیس در حال بررسی طرح ممنوع کردن هومیوپاتی !

ویرایش: 1397/7/28
نویسنده: m

هومیوپاتی یا همئوپاتی طرفداران و مخالفان خاص خودش را در جهان دارد اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که دولت انگلیس به پیشنهاد سرویس خدمات بهداشت این کشور(ان‌اچ‌اس) در حال بررسی طرح ممنوع کردن این روش درمانی است..

بي‌بي‌سي گزارش داده كه ان‌اچ‌اس در گزارشي اعلام كرده كه شواهد كافي كه نشان دهد هوميوپاتي در درمان بيماري‌ها موثر است وجود ندارد. اين در حالي است كه طرفداران اين روش درماني آن را بسيار مفيد توصيف مي‌كنند.

هومئوپاتی،یا همسان‌درمان  یک نظام درمانی مبتنی بر اصل «همانند، همانند را شفا می‌دهد.» است.طرفداران اين روش مي‌گويند هومئوپاتی یک روش درمانی است که با تحریک دستگاه ایمنی بیمار با داروهای هومئوپاتی، فرد را به سمت بهبودی سوق می‌دهد. بر پایه اصول نخستین هومیوپاتی هر ماده‌ای که دربدن تندرست یکسری نشانه‌های بیماری ایجاد کند درصورت تجویز به فرد بیمار باهمان علایم، (با مقادیر بسیار کمتر دارو) بیماری وی را درمان خواهدکرد. داروهاي هومئوپاتي به همين خاطر از محلول یک بخش ماده به نسبت ۹۹ بخش آب استفاده می‌شود. سپس محلول به دست آمده با شکر مخلوط می‌شود. طرفداران اين روش مي‌گويند هر چقدر محلول رقيق‌تر باشد تاثير آن در درمان بيشتر است اما مخالفان اين روش مي‌گويند تنها به بيمار تلقين درمان مي‌شود و او محلول شكر مي‌خورد.

واقعيت اين است كه سالهاست بحث داغي ميان مخالفان و موافقان اين روش وجود دارد. بعضي از تحقیقات علمی اثری فراتر از شبه داروها را برای داروهای هومئوپاتی قائل نشده‌اند.از سوی دیگر تحقیقات علمی دیگری نیز ارائه شده‌اند که مؤید تأثیرات بسیار زیاد داروهای هومیوپاتی هستند.

نظر شما چیه ؟
لطفا نظرات ارزشمند خودتان را در پایین همین صفحه برای ما و بقیه بنویسید .منبع: khabaronline.ir
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (3 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


مهندس نوریان (10:45   1397/8/25)

به تمام کسانی که از طب کلاسیک جز سرماخوردگی وجراحی درمان دیگری ندیده اند بخصوص افرادی که مشکلات عصبی دارند این روش درمان رو پیشنهاد میکنم تا بلکه این پزشکان کافر پیشه که جز مخفی کردن حقیقت کار دیگه ایی بلد نیستند .خدا به همه ما رحم کنه که به خاطر پول چه بلاها که بسر ما ........ کد: 80دولتشاهی (10:40   1397/8/25)

آقا چه دروغی
تو مطمئن باش اگه جیز خوبی نبود دربار گرگ پیر انگلستان دویست سال از این روش برای درمان استفاده نمی گرد کد: 79دکتر تنکابنی (08:59   1397/7/16)

من فکر می کنم هومیوپاتی یک دروغ بزرگه و فقط برای فریب آدمای ساده لوح استفاده میشه ولی تعجبم بیشتر از اینه که شخصیت علمی مثل دکتر حیدری نژاد چرا سنگ اونو به سینه میزنن. شاید اینجوری میخوان یک بازار خوبی برای خودشون دست و پا کنن کد: 58


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دولت انگلیس در حال بررسی طرح ممنوع کردن هومیوپاتی ! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: هومیوپاتی ، هومیوپاتی چیست ، هومیوپاتی به چه معناست ،