پزشک آنلاینوالدینی که سن نوزادشان کمتر از یک ماه است و به علت زردی ,عفونت و یا ... لازم است در بیمارستان بستری بشود و تمایل دارند پزشک معالج نوزادشان دکترعادل حیدری نژاد باشد , می توانند با مراجعه به بخش ان آی سی یو بیمارستان تریتا , درخواست خود را مطرح کنند تا بعد از هماهنگی , نوزاد آن ها در سرویس درمانی دکتر حیدری نژاد بستری بشود .

آدرس : تهران: بزرگراه همت غرب،بعد از تقاطع بزرگراه آزادگان , بیمارستان تریتا

سرطان های شایع در کودکان و علائم هشداردهنده آن ها را بهتر بشناسید

سرطان های شایع در کودکان و علائم هشداردهنده آن ها را بهتر بشناسید

ویرایش: 1397/11/9
نویسنده: m

سرطان‌هایی که در کودکان ایجاد می‌شود متفاوت با سرطان‌های بزرگسالان است و معمولاً علت آن نتیجه تغییراتی است که در DNA سلولی در ابتدای زندگی ایجاد می‌شود.

هنوز سرطان دومین عامل مرگ ‌ومیر در کودکان زیر 15 سال، بعد از حوادث به شمار می‌رود و لذا تشخیص زودرس سرطان در کودکان نقش مهمی در درمان ایفاء می کند ولی به علت تشابه علائم اولیه آن با بیماری‌های شایع کودکان تشخیص آن باید با دقت انجام شود.

در ذیل به پنح سرطان شایع دوران کودکی اشاره ای مختصر می کنیم:

لوسمی حاد 

سرطان لوسمی حاد لنفوسیتیک حدود 35 درصد از کل سرطان‌های کودکان را دربرمی گیرد. این بیماری به‌ طور شایع، بین 2 تا 4 سالگی بروز کرده و در پسران نیز بیشتر از دختران دیده می‌شود.

لوسمی از مغز استخوان شروع‌ شده و در ادامه خون و ارگان‌های مختلف در کودک را درگیر می‌کند و علائم آن شامل درد استخوان و مفصل، خستگی، ضعف عمومی، خونریزی، تب و کاهش وزن است.

برای مطالعه ادامه کلیک کنیدمنبع: asriran.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره سرطان های شایع در کودکان و علائم هشداردهنده آن ها را بهتر بشناسید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سرطان اطفال ، سرطان کودک ، سرطان کودکان ، انواع سرطان کودک