پزشک آنلاینبرای شرکت در دوره آنلاین هومیوپاتی دکتر عادل حیدری نژاد, لینک زیر را کلیک کنید
http://adelheidarinejad.ir

عدم تحمل (حساسیت) لاکتوز در کودکان:علائم،نشانه ها و درمان

عدم تحمل (حساسیت) لاکتوز در کودکان:علائم،نشانه ها و درمان

ویرایش: 1397/3/31
نویسنده: m

عدم تحمل لاکتوز نوعی حساسیت غذایی است. کودکان و خردسالان مبتلا به عدم تحمل لاکتوز فاقد آنزیم لاکتاز هستند که به تجزیه لاکتوز یعنی قند موجود در شیر کمک می‌کند. عدم تحمل لاکتوز در نوزادان نادر است. عدم تحمل لاکتوز در کودکان با سن بیشتر از دو سال شایع‌تر است، زیرا میزان لاکتاز پس از این سن کاهش می‌یابد. پس از تشخیص ابتلا به عدم تحمل لاکتوز، باید تغییرات لازم در رژیم غذایی فرزندتان ایجاد شود.

در صورتی که فرزندتان بسیار زیاد گریه می‌کند و اسهال دارد، این احتمال وجود دارد که دچار عدم تحمل لاکتوز باشد و در صورتی که کودک چنین علائمی داشته باشد، تشخیص و درمان مناسب آن اهمیت زیادی دارد. متخصص اطفالآزمایش‌هایی را برای تایید تشخیص انجام داده و بر اساس آن درمان مناسب را پیشنهاد می‌کند. 

لاکتوز چیست؟


لاکتوز قند موجود در شیر و محصولات شیر است. روده کوچک، عضوی که بیشترین میزان هضم غذا و جذب مواد غذایی در آن انجام می‌شود، آنزیمی به نام لاکتاز را تولید می‌کند. لاکتاز باعث تجزیه لاکتوز به دو شکل ساده‌تر قند می‌شود: گلوکز و گالاکتوز. سپس بدن این قندهای ساده‌تر را در جریان خون جذب می‌کند.

عدم تحمل لاکتوز چیست؟


عدم تحمل لاکتوز زمانی رخ می‌دهد که بدن نمی‌تواند قندی به نام لاکتوز را تجزیه کند. لاکتوز در شیر مادر، شیر لبنی و سایر محصولات لبنی وجود دارد. این قند حدود ۷ درصد از شیر مادر و شیر خشک را تشکیل می‌دهد.

آیا عدم تحمل لاکتوز همان آلرژی به شیر است؟


خیر. بسیاری از والدین عدم تحمل لاکتوز را با آلرژی به شیر اشتباه می‌گیرند. با اینکه ممکن است علائم مشابهی داشته باشند، اما دو وضعیت کاملاً متفاوت هستند. عدم تحمل لاکتوز یک مشکل گوارشی است، در حالی که آلرژی به شیر مربوط به سیستم ایمنی بدن است. بنابراین با اینکه عدم تحمل لاکتوز می‌تواند باعث ناراحتی زیادی شود، اما منجر به واکنش‌های تهدید کننده‌ای مانند آنافیلاکسی نخواهد شد.

آلرژی به شیر بیشتر در سال اول زندگی بروز پیدا می‌کند، در حالی که سیستم گوارشی نوزاد همچنان نابالغ است. عدم تحمل لاکتوز می‌تواند در کودکی تا نوجوانی شروع شود و در بزرگسالی قابل توجه‌تر گردد.

علائم عدم تحمل لاکتوز در کودکان
نشانه‌ها و علائم حساسیت به لاکتوز در کودکان معمولاً سی دقیقه تا دو ساعت پس از خوردن غذاهای حاوی لاکتوز شروع می‌شود. نشانه‌ها و علایم شایع عدم تحمل لاکتوز عبارت است از:
- اسهال
- حالت تهوع و گاهی استفراغ
- دل درد
- نفخ و گاز
مشاوره هومیوپاتی برای سندروم عدم تحمل لاکتوز
قیمت: 614,400 تومان


عدم تحمل لاکتوز نوعی حساسیت غذایی است. کودکان و خردسالان مبتلا به عدم تحمل لاکتوز فاقد آنزیم لاکتاز هستند که به تجزیه لاکتوز یعنی قند موجود در شیر کمک می‌کند. عدم تحمل لاکتوز در نوزادان نادر است. عدم تحمل لاکتوز در کودکان با سن بیشتر از دو سال شایع‌تر است، زیرا میزان لاکتاز پس از این سن کاهش می‌یابد. پس از تشخیص ابتلا به عدم تحمل لاکتوز، باید تغییرات لازم در رژیم غذایی فرزندتان ایجاد شود. در صورتی که فرزندتان بسیار زیاد گریه می‌کند و اسهال دارد، این احتمال وجود دارد که دچار عدم تحمل لاکتوز باشد و در صورتی که کودک چنین علائمی داشته باشد، تشخیص و درمان مناسب آن اهمیت زیادی دارد. متخصص اطفالآزمایش‌هایی را برای تایید تشخیص انجام داده و بر اساس آن درمان مناسب را پیشنهاد می‌کند.
مزایای مشاوره با ما:
1-هزینه های درمان فرزند شما با طب هومیوپاتی بسیار کاهش می یابد
2-در این روش عوارض شیمیایی تحمیل شده به فرزند شما کاهش می یابد
3-مشاوره با ما دارای گارانتی کیفیت است.


خریدمنبع:

http://drsheykholeslami.com

امتیاز دهی به مقالهعدم تحمل (حساسیت) لاکتوز در کودکان:علائم،نشانه ها و درمان
عدم تحمل (حساسیت) لاکتوز در کودکان:علائم،نشانه ها و درمان
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره عدم تحمل (حساسیت) لاکتوز در کودکان:علائم،نشانه ها و درمان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: لاکتوز ، عدم تحمل لاکتوز ، حساسیت به شیر ، علایم عدم تحمل لاکتوز ، علایم عدم تحمل شیر ، دلایل عدم تحمل لاکتوز ، دلایل عدم تحمل شیر ، نفخ شکم