پزشک آنلاینبرای شرکت در دوره آنلاین هومیوپاتی دکتر عادل حیدری نژاد, لینک زیر را کلیک کنید
http://adelheidarinejad.ir

با تب 38 درجه! به کودکان تشنج می آید علت چیست؟

با تب 38 درجه! به کودکان تشنج می آید علت چیست؟

ویرایش: 1397/3/30
نویسنده: m

تشنج هایی که بعلت  تب بوجود می آیند، تشنج هایی هستند که زمانیکه بچه تب دارد بوجود می آید. این تشنج ها در بین بچه های 6 ماهه تا 5 ساله بوجود می آید و در بین  بچه های 12 ماهه تا 18 ماهه شایع ترر هستند. این تشنج ها عموما چند دقیقه طول می کشند و با تب 38 درجه همراهند.

با اینکه این تشنج ها ترسناک هستند، ولی معمولاً بدون هیچ درمانی تمام می شوند و مشکل دیگری ایجاد نمی کنند. اینکه کودکی یک بار چنین تشنجی کند بدان معنا نیست که کودک صرع یا آسیب مغزی دیگری دارد.

درباره تشنج های ناشی از تب

هنگامی که چنین تشنجی رخ می دهد، کل بدن کودک تشنج می کند، می لرزد و تکان می خورد، ممکن است مردمک چشم ها به حرکت شدید بیفتد و کودک ناله کند و بیهوش شود. این نوع تشنج بطور معمول چند دقیقه طول می کشد ولی در موارد نادر تا 15 دقیقه هم طول می کشد.

تشنج های ناشی از تب به خودی خود متوقف می شوند، در حالیکه تب ادامه می یابد تا بالاخره درمان شود. بعضی از کودکان بعد از تشنج احساس خواب آلودگی می کنند و دیگران هیچ تأثیر دیگری بعد از آن تجربه نمی کنند.

هیچ کس نمی داند که چرا تشنج های ناشی از تب رخ می دهند، در حالیکه شواهد نشان می دهند که این تشنج ها به بعضی از ویروس ها ربط دارند. کودکانی که سابقه خانوادگی در این نوع تشنج ها دارند، به احتمال زیاد چنین چیزی را تجربه می کنند و حدود 35 درصد کودکانی که یک بار تشنج کرده اند بار دیگر (در یک یا دو سال اول زندگی) آن را تجربه می کنند. کودکان کوچکتر از 15 ماهه وقتی تشنج می کنند، در آینده ریسک بالاتری در این تشنج ها دارند. بیشتر کودکان وقتی به 5 سالگی می رسند، دیگر این تشنج ها را پشت سر می گذارند.

تشنج های ناشی از تب صرع محسوب نمی شوند، و کودکانی که تشنج ناشی از تب دارند فقط کمی بیشتر از کودکان عادی ریسک ابتلا به صرع دارند.

درمان تشنج ناشی از تب

اگر فرزندتان تشنج ناشی از تب دارد، آرام باشید :

• مطمئن شوید که کودکتان در جای امنی است و احتمال افتادن و ضربه خوردن او به جسمی سخت وجود ندارد.

• او را به پهلو بخوابانید تا از خفگی جلوگیری شود.

• نشانه های تنفس دشوار را زیر نظر قرار دهید و مواظب تغییر رنگ چهره او باشید.

• اگر تشنج بیش از چند دقیقه طول کشید یا رنگ کودک آبی و کبود شد، ممکن است نوع تشنج او جدی باشد، بنابراین فوراً با اورژانس تماس بگیرید.

همچنین مهم است که بدانید که هنگام تشنج های ناشی از تب چه کارهایی را نباید انجام دهید:

• سعی نکنید که او را سفت نگه دارید یا محدودش کنید.

• سعی نکنید چیزی در دهان کودک بگذارید.

• سعی نکنید به او داروی کاهش تب بدهید.

• سعی نکنید او را داخل آب سرد یا ولرم بگذارید که بدنش سرد شود.

اگر کودکتان استفراغ می کند یا از دهانش بزاق زیادی بیرون می آید، سرش را به پهلو خم کنید تا خفه نشود.

وقتی تشنج او تمام شد، نزد پزشک بروید و در مورد دلیل تب از او سوال کنید. پزشک کودکتان را معاینه می کند و از شما می خواهد تا تشنج او را توصیف کنید. در بیشتر موارد، هیچ درمان دیگری لازم نیست. پزشک توصیه می کند که درمان استاندارد برای همه تب ها را انجام دهید و استامینوفن یا ایبوپروفن برای فرزندتان تجویز می کند. ولی اگر فرزندتان زیر یک سال دارد یا خیلی بیمار به نظر می رسد یا نشانه های اسهال یا استفراغ دارد، پزشک چند آزمایش توصیه می کند.در موارد زیر خیلی زود کودک را نزد پزشک یا به بیمارستان ببرید:

• تشنج بیش از چند دقیقه طول کشیده است.

• کودک در نفس کشیدن مشکل دارد یا رنگش کبود شده است.

• کودک بیمار به نظر می رسد.

• کودک کسل و بیحال به نظر می رسد و واکنش نرمال نشان نمی دهد.

• کودک کم آب به نظر می رسد.

مشاهده تشنج های ناشی از تب ترسناک است، ولی یادتان باشد که این تشنج ها طبیعی هستند، ولی بطور عادی نشانه یک بیماری جدی نیستند و در بیشتر موارد به مشکلات دیگر منجر نمی شوند. اگر نگرانی یا سوالی در این مورد دارید، حتماً با پزشک مشورت کنید.کودک خود را از تب نجات دهید
قیمت: 38,400 تومان


احتمالا هر پدر یا مادری سناریوی زیر را تاکنون تجربه کرده است:شما نیمه شب از خواب بیدار و متوجه می شوید که فرزند شما عرق کرده سرخ شده و دمای بدنش بالا رفته کنار تخت شما ایستاده بلافاصله دجار تردید می شوید که آیا تب کرده است یا خیر؟


مطمئن نیستید چه اقدامی باید انجام بدهید آیا باید درجه بگذارید و یا با پزشکش تماس بگیرید؟


آیا باید ببریدش بیمارستان در آن ساعت شب؟


آیا ممکن است در بیمارستان از بقیه اطفال عفونتی دیگر به وی منتقل شود؟


حتما در آن ساعت از شب پزشک اطفال آنقدر هوش و حواس برایش باقی نمانده تا بتواند شما را درست راهنمایی کند شما هم با من موافقید؟


می ترسید پزشک بی دلیل برایش آنتی بیوتیک تجویز کند یا حتی دستور بستری در بیمارستان را صادر کند آن هم در این شرایط اقتصادی .


خب دکتر حیدری نژاد این مشکل شما را نیز براحتی حل کرده است. در این فایل آموزشی دکتر عادل حیدری نژاد خلاقانه بطور تضمینی به شما یاد می دهد که چطور با این مشکل طفل خود مقابله کنید. پیشنهاد می کنم آموزش های دکتر عادل حیدری نژاد را از دست ندهید.آموزش هایی که حاصل سال ها تجربه طبابت ایشان است.
تصور کنید که شما می توانید برای همیشه یک راهنمای مطمئن در کنار خود داشته باشید بله یک راهنمای دوست داشتنی.فراموش نکنید این آخرین باری نیست که فرزند شما قرار است تب کند .اگر فکر می کنید که می توانید این آموزش ها را در اینترنت رایگان بدست بیاورید پیشنهاد می کنم همین حالا این صفحه را ترک کنید و به جستجو در اینترنت بپردازید.سوال : این محصول دقیقا چه چیزی است ؟


جواب : این محصول یک فایل قابل دانلود با فرمت پی دی اف دوازده صفحه است که در آن نحوه درمان و مدیریت تب فرزندتان به شما آموزش داده می شود.
سوال : نحوه کار چگونه است؟


جواب : بعد از ثبت سفارش ,می توانید آن را بلافاصله دانلود کنید.
خرید


منبع:

http://www.hidoctor.ir/

امتیاز دهی به مقالهبا تب 38 درجه! به کودکان تشنج می آید علت چیست؟
با تب 38 درجه! به کودکان تشنج می آید علت چیست؟
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره با تب 38 درجه! به کودکان تشنج می آید علت چیست؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تب ، تب در کودک ، بیماری تب دار ، کودک تب دار ، کودکان تب دار ، درمان تب ، عفونت تب دار ، پیشگیری از تب ، تب و تشنج ، تشنج ناشی از تب